Euroasia - občanské sdružení
English version Česká verze  
 
O projektu:
 Úvodní strana projektu 
 Harmonogram voleb 
 Politické strany 
 Články 


Naši partneři:
 OBKOM 
 Laboratoř zákonodárných iniciativ 
 Ústav strategických studií 


Kontaktní adresa:
 volby2002@hotmail.com 

 Euroasijský express 

     Občanské sdružení “Euroasia” si Vám dovoluje společně se svými partnery představit projekt internetových stránek: “Parlamentní volby na Ukrajině 2002”.

     Cílem našeho projektu je vzbudit zájem o současné události na Ukrajině a zároveň přinášet relevantní informace o našem nedávném sousedovi. Proto Vám společně s našimi partnery nabízíme možnost podrobněji se seznámit s ukrajinskou vnitropolitickou scénou prostřednictvím nejdůležitější událostí tohoto roku: volbami do Nejvyšší rady Ukrajiny.

     Jedná se o první projekt podobného druhu, který je zaměřen na konkrétní událost v jednom ze států bývalého Sovětského svazu. Doufáme, že tyto stránky zaujmou nejenom Vás, naše čtenáře, ale i naše partnery a přispěvatele a že nalezneme způsob, jak v podobném duchu pokračovat i nadále.

     Na těchto stránkách budou průběžně publikovány články o předvolební kampani, průběhu a výsledcích voleb. Kromě aktuálního zpravodajství Vám budeme nabízet i analytické materiály, politologické a sociologické práce věnující se problematice volebního procesu na Ukrajině, profily významných politických stran a předvolebních bloků, které se voleb účastní, včetně politiků stojících v čele volebních kandidátek.

     Tyto stránky budou v provozu minimálně do poloviny měsíce dubna, tj. do doby, kdy bude možné zhodnotit výsledky voleb a jejich dopad na budoucnost Ukrajiny.

     Uvítáme jakýkoliv podnět a reakci ze strany čtenářů a jsme připraveni publikovat materiály, které nám zašlete. Pracujeme s materiály v českém, slovenském, anglickém, ruském a ukrajinském jazyce. Veškeré příspěvky na těchto stránkách budou ovšem zveřejňovány v jazyce českém či slovenském, s možným anglickým shrnutím.

Kontaktní adresa: volby2002@hotmail.com

Garanty projektu jsou Marie Kolísková a Jan Bárta